Mobile menu button
Design District Zagreb logo
 
 
 

ČETVRTAK 16/06

PROSTORNE INTERVENCIJE

Numen For Use: Net
12:00 – 22:00
Park 100. brigade hrvatske vojske

IKEA urbani vrt
10:00 – 22:00
Iblerov trg 7

Privremeni muzej dizajna
12:00 – 22:00
Ratkajev prolaz, Bulićeva, Tomašićeva

Small Acts / Mali pomaci
12:00 – 22:00
Razne lokacije u eksterijeru

Slika od zvuka u gradu
12:00 – 2o:00
Stara vojna bolnica, Vlaška 87

The multiverse – manipulacija tekstilom
12:00 – 22:00
eksterijer, Petrova 1

Re: ponovo/iznova /natrag
12:00 – 20:00
Stara vojna bolnica, Vlaška 87

Napušteni prostori
12:00 – 20:00
Stara vojna bolnica, Vlaška 87

Slučajna galerija:
Romantique noir
Ljubav mirisa i prostora
Beskonačna gibanja
10:00 – 22:00
Tomašićeva 3

____________________________________________________________________

URBANISTIČKO DVORIŠTE

Maketarnica
Voditelji: Dino Belamarić i Nina Mia Čikeš
17:30 – 21:00 radionica FB event
Martićeva 19

Kvartovski stol
10:00 – 17:00
Voditelji: Dafne Berc, Lada Hršak, Bojan Mucko
Martićeva 19

One box, endless ideas
10:00 – 12:00 (radionica)
15:00 – 17:00 (radionica)
Martićeva 19
____________________________________________________________________

RADIONICE

Hacking IKEA
10:00 – 22:00
Martićeva 31
Napomena: radionica s unaprijed odabranim sudionicima

Pop-up Fab Lab: Jump 2-3D
14:00 – 18:00 (radionica)
Ratkajev prolaz

Betonski pitari
13:00 – 18:00
Voditelj: Filip Antunović
Vojnovićeva 19

____________________________________________________________________

IZLOŽBE

51. zagrebački salon “Izazovi humanizmu”
Organizator: HDLU
19:00 (otvorenje izložbe)
Dom HDLU, Trg žrtava fašizma 16

“Zauzmi, obrani, proizvodi”
Organizator: GMK
GMK, Šubićeva 29

“Alvaro i Maria Antonia Siza”
Organizator: ORIS
ORIS, Kralja Držislava 3

Bibliofil butiga
Organizator: Dražen Dabić
Bibliofil, Bauerova

____________________________________________________________________

Arhitektonska vodstva dizajn distriktom
10:00 – 11:00 vodstvo FB EVENT
18:00 – 19:00 vodstvo
Meeting point: Trg hrvatskih velikana 3

____________________________________________________________________

SHOWROOMS

Ex-Yu klasici
12:00 – 22:00 Izložba
16:00 – 20:00 Dizajn burza FB EVENT
Grupa showroom, Dukljaninova 1

Stuff: pop-up showroom
19:00 Otvorenje
Canvas galerija, Tomašićeva 8

Home project: LC50
17:30 Otvorenje izložbe
Studio Haramina, Vojnovićeva 7

Osmo i Rhomb 
Prostoria showroom, Bauerova 3

Healthy Design 
ERA, Draškovićeva 54
____________________________________________________________________

BOOKSA U PARKU

Mali sajam knjiga u Martićevoj
12:00 – 22:00 Sajam knjiga FB event
Park Fra Grge Martića

Booksa book club
18:00 – 20:00
Park Fra Grge Martića

Škrabica i Andrija Škare, ‘Slušaj me’
20:00 – 22:00
Park Fra Grge Martića

____________________________________________________________________

DAN OTVORENIH VRATA DIZAJN DISTRIKTA

Señor
Umjetnost feedbacka

14:00 – 20:00 Otvorena vrata agencije
18:00 Predstavljanje projekta FB event
Señor, Kneza Višeslava 1

Matrica arhitektura
Makeover by Matrica
, izložba
14:00 – 20:00 Otvorena vrata ureda; izložba 
20:00 – 20:30 Ka pravijoj arhitekturi, stand up
Matrica arhitektura, Vlaška 84

Kuna zlatica
14:00 – 20:00 Otvorena vrata studija
18:00 – 18:30 ZAF-ice kod Kune zlatice
Kuna Zlatica, Vlaška 84

Superstudio
Koncept – Kako?
10:00, 11:00, 13:00, 14:00 i 15:00
Superstudio, CDSS, Martićeva 4

Open 404
15:00, 16:00 i 17:00 Otvorena vrata agencije
Agencija 404, Trg Žrtava Fašizma 2

Penezić i Rogina
10:00 – 16:00 Otvorena vrata ureda
Penezić i Rogina, Baureova 8

Mikelić Vreš arhitekti (MVA)
10:00 – 16:00 Otvorena vrata ureda
MVA, Martićeva 38

OPA Arhitektura
13:00 – 16:00 Otvorena vrata ureda
OPA Arhitektura, Vlaška 81a

MPR
10:00 – 13:00 Photoshooting
Edward Bernays, Ratkajev prolaz 8

Knjigovežnica 1924
10:00 – 16:00
Martićeva 5

Impact Hub
10:00 – 20:00
10:00, 13:00 i 17:00 (obilazak)
Klinika – Platforma 100 minuta ideja za obrtnike – WEB PAGE
(a) 09:00 – 11:00
(b) 11:30 – 13:30
(c) 14:30 – 16:30
(d) 17:00 – 19:00
Impact HUB, Vlaška 70e

2A
17:00 – 20:00 Otvorenje ureda na novoj adresi
2A, Vlaška 83/1

RRIF
Računovodstveno porezni savjeti za kreativce
09:00 – 12:00, 16:00 – 18:00
RRIF, Martićeva 29

____________________________________________________________________

CHILL SPOT

Chill@Ratkaj
12:00 – 22:00
Ratkajev prolaz

Hidden Garden
12:00 – 22:00
Event: 19:00 Lara’s violin
Trg žrtava fašizma 6 (dvorište)

Veža 63
Mali bar, Vintesa vinoteka, Karijola, Hostel 63
18:00 – 22:00
Vlaška 63 (dvorište)

Veža 81
OPA arhitektura, Katapult promocija, Detmers kontejner
17:00 – 24:00
Drums Performance – Krešimir Oreški 18:00
Vlaška 81a (dvorište)
____________________________________________________________________

GLAZBENI PROGRAM

Illectricity Videoskop
21:30 – 22:30 VJ-session FB event 
Ratkajev prolaz

DDZ Afterparty / DJ hrwoE
22:00 – 03:00
Klub, Pavla Hatza 16

____________________________________________________________________

POSEBNA PONUDA U DISTRIKTU

Grupa, Dukljaninova 1 (do 30% popusta na odabrane artikle)
Studio Haramina, Vojnovićeva 7 (25% popusta na izložbene artikle, 15% na proizvode po narudžbi)
Fobia, Bauerova 16 (50% popusta na odabrane artikle)
Sol i papar, Vlaška 78 (15% popusta na odabrane artikle)
Mak na konac, Dukljaninova 1 (popust na odabranu ponudu, DDZ kolač!)
E2GO, Bauerova 11 (10% popusta)
Iggy, Vlaška 78  (25 – 50% sample sale)
Fitness Forma, Martićeva 17 (50% popusta na mjesečne članarine za novoupisane članove)
Atomic Aerobik, Tomašićeva 2 (besplatno vježbanje od 16.6. – 19.6.)
Cantina, Iblerov Trg 10 (aperitivo time 16:00 – 19:00)
Mojo bar, Martićeva 5 (degustacija rakija 18h – 20h)
Colette, Martićeva 14e (hair design corner 17:00 – 19:00; makeover by Colette i Keune 19:00 – 20:00)
Booksa, Park Fra Grge Matića ( Dobra špajza u Booksi by ZMAG 16:00 – 18:00)

____________________________________________________________________

U KVARTU

Trke oko Grge: jutarnji jogging kroz distrikt
svako jutro 9:00 – 10:00
Meeting point: Park Fra Grge Martića

Cabinet.K
Vedran Kirin, izložba tanjura
Divas cafe, Martićeva 17

Grupa 90+, Crni Patuljak
19:00 – 20:00
Martićeva 31/a, Galerija 3.14

PETAK 17/06

PROSTORNE INTERVENCIJE

Numen For Use: Net
12:00 – 22:00
Park 100. brigade hrvatske vojske

IKEA urbani vrt
10:00 – 22:00
Iblerov trg 7

Privremeni muzej dizajna
12:00 – 22:00
Ratkajev prolaz, Bulićeva, Tomašićeva

Small Acts / Mali pomaci
12:00 – 22:00
Razne lokacije u eksterijeru

Slika od zvuka u gradu
12:00 – 2o:00
Stara vojna bolnica, Vlaška 87

The multiverse – manipulacija tekstilom
12:00 – 22:00
eksterijer, Petrova 1

Re: ponovo/iznova /natrag
12:00 – 20:00
Stara vojna bolnica, Vlaška 87

Napušteni prostori
12:00 – 20:00
Stara vojna bolnica, Vlaška 87

Slučajna galerija:
Romantique noir
Ljubav mirisa i prostora
Beskonačna gibanja
10:00 – 22:00
Tomašićeva 3

____________________________________________________________________

URBANISTIČKO DVORIŠTE

Maketarnica
Voditelji: Dino Belamarić i Nina Mia Čikeš
17:30 – 21:00 radionica FB event
Martićeva 19

Kvartovski stol
17:00 – 19:00
Voditelji: Dafne Berc, Lada Hršak, Bojan Mucko
Martićeva 19

One box, endless ideas
10:00 – 12:00
15:00 – 17:00
Martićeva 19

Akupunktura grada
15:00 – 17:00
Martićeva 19

Voda i javni prostor
19:00 – 20:30
Martićeva 19

____________________________________________________________________

RADIONICE

Hacking IKEA
10:00 – 22:00
Martićeva 31
Napomena: radionica s unaprijed odabranim sudionicima

Pop-up Fab Lab: Analogna proizvodnja
14:00 – 18:00 (radionica)
Ratkajev prolaz

Betonski pitari
13:00 – 18:00
Voditelj: Filip Antunović
Vojnovićeva 19

Datoteka tekstura
Voditelj: Lidija Boševski
17:00 – 20:00
Owl, Vlaška 81a

IT za djecu
Računarstvo za djecu – Kinect kutovi 10:00 / 11:00 / 12:00
Minecraft – Sat kodiranja 15:00 / 16:00 / 17:00
Edward Bernays, ratkajev prolaz 8 (predavaonica 4)

____________________________________________________________________

IZLOŽBE

51. zagrebački salon “Izazovi humanizmu”
Organizator: HDLU
Dom HDLU, Trg žrtava fašizma 16 ( galerija Prsten i Bačva)

Posljednji materijali: Hommage Galeti
Organizator: HDLU
Dom HDLU, Trg žrtava fašizma 16 (galerija PM)

“Zauzmi, obrani, proizvodi”
Organizator: GMK
GMK, Šubićeva 29

“Alvaro i Maria Antonia Siza”
Organizator: ORIS
ORIS, Kralja Držislava 3

Bibliofil butiga
Organizator: Dražen Dabić
Bibliofil, Kralja Držislava 3

____________________________________________________________________

Arhitektonska vodstva dizajn distriktom
10:00 – 11:00 vodstvo FB EVENT
18:00 – 19:00 vodstvo
Meeting point: Trg hrvatskih velikana 3

Polaroid – Snimajte se s umjetnikom – Vladimir Dodig Trokut
19:00 – 21:00
Martićeva 31/a, Galerija 3.14

____________________________________________________________________

SHOWROOMS

Ex-Yu klasici
10:00 – 16:00 Izložba
Grupa showroom, Dukljaninova 1

Stuff: pop-up showroom
Canvas galerija, Tomašićeva 8

Home project: LC50
Studio Haramina, Vojnovićeva 7

Osmo i Rhomb 
Prostoria showroom, Bauerova 3

Healthy Design 
ERA, Draškovićeva 54
____________________________________________________________________

BOOKSA U PARKU

Mali sajam knjiga u Martićevoj
12:00 – 22:00 Sajam knjiga FB event
Park Fra Grge Martića

Nakon Londona + knjževna večer s Milenom Benini
20:00 – 22:00 FB EVENT
Park Fra Grge Martića

____________________________________________________________________

KKZ DDZ 

Slike razlike
20:00 – 22:00 FB EVENT
KKZ, Trg Žrtava Fašizma 14

____________________________________________________________________

DAN OTVORENIH VRATA DIZAJN DISTRIKTA

Open 404
Dan otvorenih vrata agencije i vodstvo
15:00, 16:00, 17:00
404, Trg Žrtava Fašizma 2

MPR
10:00 – 13:00 Photoshooting
Edward Bernays, Ratkajev prolaz 8

____________________________________________________________________

CHILL SPOT

Chill@Ratkaj
12:00 – 22:00
Ratkajev prolaz

Hidden Garden
12:00 – 22:00
Trg žrtava fašizma 6 (dvorište)

Veža 63
Mali bar, Vintesa vinoteka, Karijola, Hostel 63
Vlaška 63 (dvorište)

Veža 81
OPA arhitektura, Katapult promocija, Detmers kontejner
17:00 – 24:00
Drums Performance – Ismalia Blade 18:00
Vlaška 81a (dvorište)

Chill@Mojo
Director’s Cut by Bizzo Bodega 21:00 – 2:00
Mojo bar, Matićeva 5

____________________________________________________________________

GLAZBENI PROGRAM

CFSN warump
19:00 – 23:00 Office takeover FB event
Secret location, CFSN party 

CFSN party
22:00 – 02:00 FB event
Toster bar, Petrinjska 7

____________________________________________________________________

POSEBNA PONUDA U DISTRIKTU

Grupa, Dukljaninova 1 (do 30% popusta na odabrane artikle)
Studio Haramina, Vojnovićeva 7 (25% popusta na izložbene artikle, 15% na proizvode po narudžbi)
Fobia, Bauerova 16 (50% popusta na odabrane artikle)
Sol i papar, Vlaška 78 (15% popusta na odabrane artikle)
Mak na konac, Dukljaninova 1 (popust na odabranu ponudu, DDZ kolač!)
E2GO, Bauerova 11 (10% popusta)
Iggy, Vlaška 78  (25 – 50% sample sale)
Fitness Forma, Martićeva 17 (50% popusta na mjesečne članarine za novoupisane članove)
Atomic Aerobik, Tomašićeva 2 (besplatno vježbanje od 16.6. – 19.6.)
Cantina, Iblerov Trg 10 (aperitivo time 16:00 – 19:00)
Bellaforma, Trg Žrtava fašizma 3 (Art of Tea, 10:00 – 13:00, 17:00 – 19:00)

____________________________________________________________________

U KVARTU

Trke oko Grge: jutarnji jogging kroz distrikt
svako jutro 9:00 – 10:00
Meeting point: Park Fra Grge Martića

Cabinet.K
Vedran Kirin, izložba tanjura
Divas cafe, Martićeva 17

SUBOTA 18/06

PROSTORNE INTERVENCIJE

Numen For Use: Net
12:00 – 22:00
Park 100. brigade hrvatske vojske

IKEA urbani vrt
10:00 – 22:00
Iblerov trg 7

Privremeni muzej dizajna
12:00 – 22:00
Ratkajev prolaz, Bulićeva, Tomašićeva

Small Acts / Mali pomaci
12:00 – 22:00
Razne lokacije u eksterijeru
Animal friendly city, predstavljenje projekta 11:00 – 13:00 FB EVENT
Miron Milić: Zagreb – otvoreni grad?, javno stvaranje murala na pročelju zgrade,  Vojnovićeva 19; cijeli dan

Slika od zvuka u gradu
12:00 – 22:00
Stara vojna bolnica, Vlaška 87

The multiverse – manipulacija tekstilom
12:00 – 22:00
eksterijer, Petrova 1

Re: ponovo/iznova /natrag
12:00 – 20:00
Stara vojna bolnica, Vlaška 87

Napušteni prostori
12:00 – 20:00
Stara vojna bolnica, Vlaška 87

Slučajna galerija:
Romantique noir
Ljubav mirisa i prostora
Beskonačna gibanja
10:00 – 22:00
Tomašićeva 3

____________________________________________________________________

URBANISTIČKO DVORIŠTE

One box, endless ideas
10:00 – 12:00
15:00 – 17:00
Martićeva 19

Maketarnica
Voditelji: Dino Belamarić i Nina Mia Čikeš
10:00 – 21:00 radionica FB event
Martićeva 19
____________________________________________________________________

RADIONICE

Hacking IKEA
Martićeva 31
Dodjela nagrada 12:00
Izložba hakiranih proizvoda 12:00 – 22:00

Pop-up Fab Lab: Digitalna proizvodnja
13:00 – 19:00 (radionica)
Ratkajev prolaz

Betonski pitari
13:00 – 18:00
Voditelj: Filip Antunović
Vojnovićeva 19

Mapa kvarta
Voditelji: OPA udruga
10:30 – 13:00
OŠ Matka Laginje, likovni kabinet

Bookmaking
Voditelj: Sabina Damiani
11:00 – 13:00
Vojnovićeva 19

Kreativni dnevnik
Voditelj: Miranda Herceg
11:00 – 13:00
OŠ Ivan Mertz, Račkoga 4

Datoteka tekstura
Voditelj: Lidija Boševski
10:00 – 13:00
Vlaška 81a

Art of raw
10:00 – 12:00
Bellaforma, Trg žrtava fašizma 3

A Shoo
10:00 – 12:00
A Shoo, Martićeva 19

Design Chocholate Zagrawb
13:00 – 15:00 FB EVENT
CDSS, Martićeva 4

Mali zeleni svijet
Voditelj: Maja Subotić
18:00 – 21:00
Vojnovićeva 19

____________________________________________________________________

RAZGOVORI I PREDAVANJA 

‘Ozbiljna igra: važno je početi od sebe’
Predavač: Erik Olovsson
12:00 – 13:00 FB EVENT
GMK, Šubićeva 29

‘Zašto dobar dizajn ne bi trebalo prepustiti samo dizajnerima?’
Predavač: Aleksandra Matz
13:30 – 15:00 FB EVENT
GMK, Šubićeva 29

‘Knowlege holders’
Predavači: OAZA
15:00 – 16:30FB EVENT
GMK, Šubićeva 29

Wundercammere – laboratorij čudesa’
Vodstvo: V.D.Trokut
11:00 – 13:00
Galerija Illegalis, Bulićeva 6

____________________________________________________________________

IZLOŽBE

51. zagrebački salon “Izazovi humanizmu”
Organizator: HDLU
Dom HDLU, Trg žrtava fašizma 16 ( galerija Prsten i Bačva)

Posljednji materijali: Hommage Galeti
Organizator: HDLU
Dom HDLU, Trg žrtava fašizma 16 (galerija PM)

“Zauzmi, obrani, proizvodi”
Organizator: GMK
GMK, Šubićeva 29

“Alvaro i Maria Antonia Siza”
Organizator: ORIS
ORIS, Kralja Držislava 3

Bibliofil butiga
Organizator: Dražen Dabić
Bibliofil, Kralja Držislava 3

____________________________________________________________________

Arhitektonska vodstva dizajn distriktom
10:00 – 11:00 vodstvo FB EVENT
18:00 – 19:00 vodstvo
Meeting point: Trg hrvatskih velikana 3

Polaroid – Snimajte se s umjetnikom – Vladimir Dodig Trokut
19:00 – 21:00
Martićeva 31/a, Galerija 3.14
____________________________________________________________________

SHOWROOMS

Ex-Yu klasici
10:00 – 14:00 Izložba
Grupa showroom, Dukljaninova 1

Stuff: pop-up showroom
Canvas galerija, Tomašićeva 8

Home project: LC50
Studio Haramina, Vojnovićeva 7

Osmo i Rhomb
12:00 -14:00 Predstavljanje proizvoda
Prostoria showroom, Bauerova 3

Healthy Design 
ERA, Draškovićeva 54
____________________________________________________________________

BOOKSA U PARKU

Mali sajam knjiga u Martićevoj
12:00 – 20:00 Sajam knjiga FB event
Park Fra Grge Martića

Filozofski cafe
18:00 – 20:00
Park Fra Grge Martića

____________________________________________________________________

KKZ DDZ

Prezentacija radionice videospotava
20:00 – 22:00 FB EVENT
KKZ, Trg Žrtava Fašizma 14

____________________________________________________________________

DAN OTVORENIH VRATA DIZAJN DISTRIKTA

Arhitektice iz kvarta savjetuju
10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00
Ured ovl.arh. Vesne Milutin, Višeslavova 1

____________________________________________________________________

CHILL SPOT

Chill@Ratkaj
12:00 – 22:00
Ratkajev prolaz

Hidden Garden
12:00 – 22:00
PPP(Piva Poslije Programa): Komunikacija prostorom 18:00 – 19:00 FB EVENT
Trg žrtava fašizma 6 (dvorište)

Veža 63
Mali bar, Vintesa vinoteka, Karijola, Hostel 63
Vlaška 63 (dvorište)

Veža 81
OPA arhitektura, Katapult promocija, Detmers kontejner
17:00 – 24:00
Željka At Ease 19:00 – 21:00
Vlaška 81a (dvorište)

Chill@Mojo
VIS Gramofon 17:00 – 21:00
Director’s Cut 21:00 – 2:00
Mojo bar, Matićeva 5

____________________________________________________________________

GLAZBENI PROGRAM

Frühstück@Urbani vrt
11:00 – 18:00  FB EVENTulaznice
Urbani vrt, Iblerov trg 7, krovna terasa drvenog nebodera

____________________________________________________________________

POSEBNA PONUDA U DISTRIKTU

Grupa, Dukljaninova 1 (do 30% popusta na odabrane artikle)
Studio Haramina, Vojnovićeva 7 (25% popusta na izložbene artikle, 15% na proizvode po narudžbi)
Sol i papar, Vlaška 78 (Smoothie vitamix day 10:30 – 12:30 + 15% popusta na odabrane artikle)
Mak na konac, Dukljaninova 1 (popust na odabranu ponudu, DDZ kolač!)
E2GO, Bauerova 11 (10% popusta)
Iggy, Vlaška 78  (25 – 50% sample sale)
Fitness Forma, Martićeva 17 (50% popusta na mjesečne članarine za novoupisane članove)
Atomic Aerobik, Tomašićeva 2 (besplatno vježbanje od 16.6. – 19.6.)
Cantina
, Iblerov Trg 10 (aperitivo time 16:00 – 19:00)

____________________________________________________________________

U KVARTU

Trke oko Grge: jutarnji jogging kroz distrikt
svako jutro 9:00 – 10:00
Meeting point: Park Fra Grge Martića

Cabinet.K
Vedran Kirin, izložba tanjura
Divas cafe, Martićeva 17

Ljepote nesvjestan
Zvonko Novosel, poetska večer
19:00- 20:30
Blok bar, Tomašićeva 13

Kino u kvartu
20:30 – 22:30
Barčićeva/ Vojnovićeva, open air

 

NEDJELJA 19/06

PROSTORNE INTERVENCIJE

Numen For Use: Net
12:00 – 22:00
Park 100. brigade hrvatske vojske

IKEA urbani vrt
10:00 – 22:00
Iblerov trg 7

Privremeni muzej dizajna
12:00 – 22:00
Ratkajev prolaz, Bulićeva, Tomašićeva

Small Acts / Mali pomaci
12:00 – 22:00
Razne lokacije u eksterijeru

Slika od zvuka u gradu
12:00 – 22:00
Stara vojna bolnica, Vlaška 87

The multiverse – manipulacija tekstilom
12:00 – 22:00
eksterijer, Petrova 1

Re: ponovo/iznova /natrag
12:00 – 20:00
Stara vojna bolnica, Vlaška 87

Napušteni prostori
12:00 – 20:00
Stara vojna bolnica, Vlaška 87

Slučajna galerija:
Romantique noir
Ljubav mirisa i prostora
Beskonačna gibanja
10:00 – 22:00
Tomašićeva 3

____________________________________________________________________

URBANISTIČKO DVORIŠTE

One box, endless ideas
11:00 – 13:00 prezentacija
Martićeva 19

Maketarnica
Voditelji: Dino Belamarić i Nina Mia Čikeš
prezentacija FB event
Martićeva 19

Kvartovski stol
15:30 – 17:00
Voditelji: Dafne Berc, Lada Hršak, Bojan Mucko
Martićeva 19

____________________________________________________________________

ČOVJEK JE PROSTOR: VITIĆ PLEŠE

Šapat zidova, radionica za djecu
Organizator: Bacači sjenki
10:00 – 17:00
Park Laginjina

O Vitiću, razgovori
Organizator: Bacači sjenki
18:00 – 20:00
Park Laginjina

Vitić pleše, projekcija
Organizator: Bacači sjenki
20:00 – 22:00
Park Laginjina

____________________________________________________________________

RADIONICE

Hacking IKEA
10:00 – 22:00
Martićeva 31
Napomena: radionica s unaprijed odabranim sudionicima

Pop-up Fab Lab: Idea to product
14:00 – 18:00 (radionica)
Ratkajev prolaz

Betonski pitari
13:00 – 18:00
Voditelj: Filip Antunović
Vojnovićeva 19

Kineska kaligrafija
Voditelji: Iva Valentić, Minsheng Pi
10:00 – 11:30
Vojnovićeva 19

Proces i preobrazba
Voditelj: Mihaela Marković
13:00 – 15:00
Vojnovićeva 19

____________________________________________________________________

RAZGOVORI I PREDAVANJA 

Wundercammere – labaratorij čudesa
Vodstvo: V.D.Trokut
11:00 – 13:00
Galerija Illegalis, Bulićeva 6

Healthy Design i Wabi Sabi – ‘Život izvan urbanog, zašto ne?’ 
17:00 – 20:00 Predavanje – Ljiljana Đorđević, Edo Popović
ERA, Draškovićeva 54
____________________________________________________________________

IZLOŽBE

51. zagrebački salon “Izazovi humanizmu”
Organizator: HDLU
Dom HDLU, Trg žrtava fašizma 16 ( galerija Prsten i Bačva)

Posljednji materijali: Hommage Galeti
Organizator: HDLU
Dom HDLU, Trg žrtava fašizma 16 (galerija PM)

____________________________________________________________________

Arhitektonska vodstva dizajn distriktom
10:00 – 11:00 vodstvo FB EVENT
18:00 – 19:00 vodstvo
Meeting point: Trg hrvatskih velikana 3

____________________________________________________________________

BOOKSA U PARKU

Mali sajam knjiga u Martićevoj
12:00 – 20:00 Sajam knjiga FB event
Park Fra Grge Martića

____________________________________________________________________

KKZ DDZ

Analiza modnog filma
Moderatorica: Sanja Đurić
20:00 – 21:30 FB EVENT
KKZ, Trg Žrtava Fašizma 14

____________________________________________________________________

CHILL SPOT

Chill@Ratkaj
12:00 – 22:00
Nedeljni ručak – EAT ZAGREB 14:00 – 16:00
Ratkajev prolaz

Hidden Garden
12:00 – 22:00
Trg žrtava fašizma 6 (dvorište)

Veža 63
Mali bar, Vintesa vinoteka, Karijola, Hostel 63
Vlaška 63 (dvorište)

Veža 81
OPA arhitektura, Katapult promocija, Detmers kontejner
17:00 – 24:00
Vlaška 81a (dvorište)

Chill@Mojo
Dan Vinyla 21:00 – 24:00
Mojo bar, Matićeva 5

____________________________________________________________________

GLAZBENI PROGRAM

Zatvaranje DDZ-a – Crazy P + Eddy Ramich
18:00 – 22:00 FB EVENT
Ratkajev prolaz

____________________________________________________________________

POSEBNA PONUDA U DISTRIKTU

Iggy, Vlaška 78  (25 – 50% sample sale)
Atomic Aerobik, Tomašićeva 2 (besplatno vježbanje od 16.6. – 19.6.)
Cantina
, Iblerov Trg 10 (aperitivo time 16:00 – 19:00)

____________________________________________________________________

U KVARTU

Trke oko Grge: jutarnji jogging kroz distrikt
svako jutro 9:00 – 10:00
Meeting point: Park Fra Grge Martića

Cabinet.K
Vedran Kirin, izložba tanjura
Divas cafe, Martićeva 17